Atnaujintos VMI Mokestinio tyrimo taisyklės

Nuo 2021-12-01 pakeitus mokestinio tyrimo taisykles, jos buvo papildytos nauju VMI atliekamo tyrimo priemone ­–  mokesčių mokėtojo stebėsena (veiklos analizė).

VMI stebėsena atliekama neinformuojant mokesčių mokėtojo. Kriterijai, kurie lemia papildomą VMI dėmesį – netipiniai sandoriai, neįprasta mokesčių mokėtojo veikla, veiklos rodiklių svyravimas – pelningumo, pajamingumo, arba įmonė keletą metų veikia nuostolingai. Įmonėms, esančioms nepatikimų mokesčių mokėtojų sąraše –  taip pat didesnis VMI dėmesys. Stebėsenos metu VMI gali rinktis duomenis iš įvairių šaltinių, pvz. bankų, kitų trečiųjų asmenų.

Įmonė sužinos kad buvo kontroliuojama ir vykdyta jos veiklos stebėsena tik VMI identifikavus riziką jos atžvilgiu. Tuomet įmonė raštu iš VMI gaus informaciją, apie numatomą atlikti mokestinį tyrimą.  Jeigu įmonė gauna iš VMI laišką, rekomenduojama aktyviai dalyvauti – teikti VMI paaiškinimus, reikalingus dokumentus, netaupyti argumentų ir įrodymų. Tinkamai bendraujant su VMI ir vykdant savo, kaip mokesčių mokėtojo pareigas, mokestinio tyrimo kontrolės veiksmas neperaugs į mokestinį ginčą.

Picture of Irma Maruškienė

Irma Maruškienė

Virš 10 metų verslo apskaitos tvarkymo patirtis. Daugiau nei 100 įmonių apskaitos tvarkymas.

Susisiekite